Головна Політика США можуть дозволити своїм військовим підрядникам працювати в Україні – CNN

США можуть дозволити своїм військовим підрядникам працювати в Україні – CNN

by host

Адміністрація президента США Джо Байдена наближається до зняття фактичної заборони на розгортання американських військових підрядників в Україні, повідомили CNN чотири американські чиновники, знайомі з цим питанням, щоб допомогти українським військовим обслуговувати і ремонтувати надані США системи озброєнь.

СNN зауважує, що ця зміна означатиме ще один значний зсув у політиці адміністрації Байдена щодо України, оскільки США шукають способи надати українським військовим перевагу у протистоянні з Росією.

Читайте також: ЗСУ використали дозвіл бити по Росії, чим зупинили наступ на Харків – Салліван

За словами чиновників, ця політика все ще перебуває в стадії розробки і ще не отримала остаточного схвалення президента Джо Байдена.
Надану США військову техніку, яка зазнала значних пошкоджень у боях, доводиться вивозити з країни до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, а цей процес займає багато часу.

За словами представників адміністрації, протягом останніх кількох місяців чиновники почали серйозно переглядати ці обмеження. Дозвіл досвідченим американським підрядникам, які фінансуються урядом США, зберегти свою присутність в Україні означає, що вони зможуть набагато швидше допомогти відремонтувати пошкоджене дороге обладнання, кажуть посадовці. Однією з передових систем, яка, за словами посадовців, ймовірно, потребуватиме регулярного технічного обслуговування, є винищувач F-16, який Україна має отримати пізніше цього року.

За словами одного з урядовців, компанії, які братимуть участь у тендерах на отримання контрактів, повинні будуть розробити надійні плани зниження ризиків для зменшення загроз для своїх співробітників.

Після заяв французького президента Емманюеля Макрона про те, що не можна виключати введення західних військ в Україну, США, як і більшість європейських країн, заявили, що не планують цього робити.

Читайте також