Головна Політика Швейцарія планує виділити на відновлення України 5 мільярдів євро – уряд

Швейцарія планує виділити на відновлення України 5 мільярдів євро – уряд

by host

Федеральна рада Швейцарії 10 квітня ухвалила рішення виділити близько 5 мільярдів євро, які будуть спрямовані на відновлення України до 2036 року. Як перший крок, 1,5 мільярда євро буде виділено з бюджету міжнародного співробітництва до 2028 року, йдеться на сайті уряду Швейцарії.

Вказано, що Швейцарія вже підтримує проєкти в Україні, спрямовані на відновлення зруйнованої цивільної інфраструктури в енергетичному, інфраструктурному та медичному секторах. Протягом наступних дванадцяти років Федеральна рада має намір посилити підтримку відновлення в Україні.

«На сьогодні Швейцарія витратила близько 3 мільярдів швейцарських франків (майже 3 мільярди євро – ред.) на заходи з підтримки людей, які постраждали від війни в Україні», – зазначено в повідомленні.

Читайте також: Експорт зброї зі Швейцарії впав на понад чверть – ймовірно, через відмову постачати озброєння Україні

Уряд Швейцарії запропонує парламенту підтримати виділення коштів в рамках стратегії міжнародного співробітництва.

Раніше, 7 березня, Верхня палата парламенту Швейцарії підтримала пропозицію уряду про передачу Україні заморожених російських активів. Цим рішенням у Швейцарії дозволили створити правовий механізм, який передбачає передачу заморожених коштів центрального банку РФ або активів його держкомпаній постраждалим державам.

У грудні минулого року швейцарський уряд повідомляв, що країна заморозила приблизно 7,7 мільярда швейцарських франків (8,8 мільярда доларів) фінансових російських активів в рамках санкцій, покликаних покарати Москву за її вторгнення в Україну.

Також Швейцарія приєдналася до 13-го пакету санкцій Євросоюзу (ЄС), ухваленого у відповідь на продовження військової агресії Росії проти України. Берн розширив швейцарські санкційні списки, включивши до них ще 106 фізичних і 88 юридичних осіб.

Читайте також