Головна Політика Швейцарія готова направити 200 військових в Україну для миротворчої місії ООН

Швейцарія готова направити 200 військових в Україну для миротворчої місії ООН

Швейцарія може направити 200 військових в Україну для миротворчої місії ООН – командувач армії

Швейцарія може направити до 200 миротворців в Україну за умови укладання мирного договору, заявив глава збройних сил країни Томас Зюсслі в інтерв’ю газеті Blick.

Про це розповідає News IO

Умови миротворчої місії

Зюсслі підкреслив, що важливо «розрізняти зобов’язання з примусу до миру і зобов’язання з підтримання миру». Він зазначив, що примус означає використання зброї для забезпечення миру, тоді як миротворчість передбачає консенсус між росією та Україною про припинення бойових дій, з подальшим направленням миротворчих сил ООН для підтримання стабільності. Це може включати різні завдання.

Командувач також вказав на ймовірність надання Швейцарією близько 200 солдатів протягом дев’яти-дванадцяти місяців, але уточнив, що розгортання зброї буде можливим лише в ситуаціях самооборони, посилаючись на приклад Косово, де швейцарські військові служать у складі сил НАТО.

План миротворчої місії та реакція європейських країн

Зюсслі додав, що «питання полягає в тому, що потрібно ООН» і що остаточне рішення прийматиме парламент. Водночас він зазначив: «Поки що миру немає, і немає запиту з боку ООН».

В інформації, опублікованій 20 лютого, газета The Telegraph зазначила, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер планує представити президентові США Дональду Трампу ідею розміщення близько 30 тисяч військовослужбовців з європейських країн в Україні після укладення мирної угоди з росією, щоб забезпечити дотримання миру.

Раніше Великобританія висловила готовність відправити свої війська для участі в миротворчій місії, однак інші європейські країни ще не підтвердили свою участь. План включає відправку невеликого контингенту, який не буде розміщений на лінії фронту, а перебуватиме в містах, портах та критично важливих об’єктах інфраструктури, таких як АЕС.

«Миротворчість передбачає, що росія і Україна погоджуються припинити бойові дії і приймають надсилання ООН миротворчих сил для гарантування миру», – сказав Зюсслі.

Також планується залучення спостережних і розвідувальних літаків, безпілотників і супутників для контролю ситуації. Для забезпечення свободи судноплавства у Чорному морі будуть направлені патрульні кораблі.

У той час, як британський уряд не підтвердив справжність цього плану, президент Франції Емманюель Макрон пропонував розміщення європейських миротворчих сил за майбутньою лінією розмежування. Однак Німеччина, Італія, Іспанія та Польща висловилися проти участі своїх військ у цій місії.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що у разі неприєднання України до НАТО, миротворці з країн Альянсу повинні бути розміщені в Україні. росія неодноразово висловлювалася проти розміщення військ НАТО в Україні, заявляючи, що це буде розцінюватися як «пряма загроза» її суверенітету.