Головна Політика Шольц: Вимоги росії щодо демілітаризації України неприйнятні

Шольц: Вимоги росії щодо демілітаризації України неприйнятні

вимоги Росії щодо демілітаризації України не можуть бути прийняті

Канцлер Німеччини Олаф Шольц після зустрічі в Лондоні висловив думку, що вимоги росії про демілітаризацію України є неприпустимими. Він підкреслив важливість суверенітету України та її європейських прагнень.

Про це розповідає News IO

«Метою росії завжди було встановити в Україні уряд, який би танцював під її дудку – з цим не можна погодитися», – наголосив Шольц під час брифінгу з журналістами.

Олаф Шольц також додав, що було б «дуже корисно припинити бомбардування, як повітряні, так і морські», щоб створити «відправну точку для переговорів, які потім можна було б продовжити». Він зазначив, що після закінчення війни важливо, щоб усі мирні домовленості ґрунтувалися на здатності України захистити себе та мати потужну армію.

«Основою всього буде сильна армія», – підкреслив канцлер.

2 березня в Лондоні проходив саміт, присвячений Україні, в якому взяли участь лідери багатьох країн, серед яких Великобританія, Данія, Італія, Іспанія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Румунія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, а також міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, генеральний секретар НАТО Марк Рютте, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Під час зустрічі союзники планують скоординувати свої позиції, розробити спільний план дій та конкретні кроки для досягнення справедливого миру та надання Україні надійних гарантій безпеки, згідно з інформацією Офісу президента.

Напередодні прем’єр-міністр Британії Кір Стармер зазначив, що Велика Британія, Франція та Україна домовилися про підготовку плану «припинення бойових дій», який буде представлено США.

Саміт проходив на тлі зростаючої напруги після емоційної зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом та віцепрезидентом Джей Ді Венсом у Білому домі, де обговорювалася війна росії проти України.