Голова МЗС Німеччини Анналена Бербок та міністр оборони Борис Пісторіус запропонували виділити Україні додаткові три мільярди євро на термінову військову допомогу. Однак, як повідомляє німецьке видання Der Spiegel, адміністрація канцлера Олафа Шольца блокує цю ініціативу.
Про це розповідає News IO
За інформацією джерел, міністри мають намір забезпечити швидке надання допомоги Києву до виборів у Бундестаг, які відбудуться 23 лютого. Вони аргументують терміновість необхідністю реагувати на складну ситуацію на фронті та невизначеність майбутньої військової підтримки України з боку США після інавгурації обраного президента Дональда Трампа 20 січня.
Позиція адміністрації Шольца
Федеральний канцлер не підтримує виділення додаткових коштів, вказуючи, що передбачених чотирьох мільярдів євро військової допомоги на 2025 рік буде достатньо. Шольц також наголошує на можливості використання кредиту G7 у розмірі 50 мільярдів доларів, який можна отримати за рахунок надходжень від заморожених російських активів.
Шольц не хоче надавати додатковий пакет допомоги, щоб «не ставити майбутній уряд перед доконаним фактом».
Серед соціал-демократів існує припущення, що Шольц не бажає оголошувати про нові постачання зброї Україні в період виборчої кампанії, щоб не втратити підтримку виборців із Соціал-демократичної партії Німеччини.
Ініціативи Бербок і Пісторіуса
Бербок і Пісторіус почали працювати над новим пакетом допомоги на початку листопада після розпаду владної коаліції в Німеччині. Військові експерти склали список необхідних для України систем озброєння, серед яких три комплекси ППО IRIS-T, ракети для зенітних комплексів Patriot, десять гаубиць і додаткові артилерійські боєприпаси.
Офіційні коментарі з боку німецької влади поки що відсутні. Під час свого візиту до Києва на початку грудня, канцлер Шольц підтвердив, що Німеччина залишається найрішучішим прихильником України в Європі, обіцяючи поставити до кінця 2024 року озброєння на суму 650 мільйонів євро.