Головна Політика Шойгу перейшов від заяв про «активну оборону» до «стратегічної ініціативи»

Шойгу перейшов від заяв про «активну оборону» до «стратегічної ініціативи»

by host

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу змінив свою риторику, говорячи про бойові дії в Україні – на це звернув увагу Інститут дослідження війни в звіті від 2 лютого.

Напередодні Шойгу заявив, що російські війська зберігають «стратегічну ініціативу» вздовж усієї лінії фронту в Україні – це формулювання «помітно відрізняється» від попередньої характеристики Шойгу російських операцій як «активної оборони».

ISW нагадує, що 16 січня президент Росії Володимир Путін заявив про «повний контроль ініціативи» російських військ в Україні. При цьому в попередні місяці Шойгу та Путін «постійно применшували локалізовані російські наступальні операції», характеризуючи їх як активну оборону.

Читайте також: У розвідці Британії назвали «основний спосіб» поповнення російської армії

«Зміна риторики Путіна та Шойгу свідчить про те, що російська влада, можливо, набуває впевненості в здатності російських військових досягти значних успіхів в оперативному плані. Російська влада також може риторично позувати перед виборами президента Росії в березні 2024 року», – йдеться в звіті.

Інститут продовжує дотримуватися оцінки, що російські війська перехопили ініціативу на більшій частині українського театру воєнних дій, але не змогли цього зробити в точці протистояння в Херсонській області.

У грудні 2023 року ISW висловив думку, що Шойгу використовує термін «активна оборона», аби уникнути створення завищених очікувань щодо досягнень російської армії.

Читайте також