Головна Економіка Шмигаль розповів про кредитні програми для генерації електроенергії

Шмигаль розповів про кредитні програми для генерації електроенергії

by host

Кабінет міністрів розробив низку проєктів для підтримки бізнесу й населення на тлі дефіциту електроенергії, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 5 липня.

За його словами, про це він повідомив під час засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад за участі президента Володимира Зеленського.

Шмигаль перерахував такі заходи:

  • безвідсоткові кредити для громадян на сонячні панелі та вітрові установки до 10 кВт потужності – «кредит до 480 тисяч гривень на 10 років без застави, під 0% річних»
  • компенсація за програмою «ГрінДІМ» співвласникам житла 1 мільйона гривень на сонячні панелі та 2 мільйонів на теплові насоси. За словами Шмигаля, це покриває до 70% вартості проєкту, також уряд напрацював рішення про кредитування ОСББ на суму до 5 мільйонів гривень
  • кредити «5-7-9» для малого та середнього бізнесу на встановлення газових електрогенераційних установок: до 150 мільйонів на строк до 10 років під 5-9% з кредитними «канікулами» 6-12 місяців; «на прифронтових територіях діятимуть ще більш пільгові умови»
  • кредитування великого бізнесу на п’ять-сім років з процентною ставкою 14-16% для розбудови альтернативної генерації
  • звільнення енергообладнання від ввізного мита та ПДВ – «у парламенті зареєстровані відповідні зміни до законодавства. Норми діятимуть для громадян і для бізнесу до початку 2026 року»
  • скорочення термінів на отримання техумов на приєднання до електромереж з 10 до 2 днів, зменшення кількості документів з семи до двох. До 1 місяця знижений термін приєднання до газорозподільчої системи, не потрібно проходити процедури відведення землі та оцінки впливу на довкілля
  • запуск «гарячої лінії» та сайту з інформацією про нові можливості

«Більшість цих програм вже працює, а увесь комплекс заходів почне діяти не пізніше 25 липня», – додав голова уряду.

Раніше президент Володимир Зеленський анонсував зміни до законодавства та урядові ініціативи для протидії дефіциту електроенергії.

Читайте також Молдова готова постачати Україні електроенергію в обмін на газ – заява МЗС

В Україні діють графіки погодинних вимкнень світла через комбіновані цілеспрямовані атаки РФ на українську енергосистему. Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Читайте також