Головна Економіка Шмигаль каже, що Україна готова до продовження транзиту російського газу, якщо буде ініціатива ЄС

Шмигаль каже, що Україна готова до продовження транзиту російського газу, якщо буде ініціатива ЄС

by host
Шмигаль каже, що Україна готова до продовження транзиту російського газу, якщо буде ініціатива ЄС

Україна готова до продовження транзиту російського газу через свою газотранспортну систему (ГТС) за відповідної ініціативи з боку країн Європейського Союзу, але переговорів з Росією не планує, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Ми, звісно, не плануємо переговорів із країною-агресором про те, щоб продовжувати транзитний контракт.. Але ми мали неодноразові переговори з європейськими лідерами на базі Єврокомісії. Якщо європейські країни виступлять або консорціумом, або хтось із європейських партнерів виступить транзитером уже свого газу – ми готові таку послугу надавати, як робили це до цього часу. Тут ініціатива на боці ЄС і наших європейських партнерів», – сказав він на пресконференції у Києві.

Якщо ні, то, за словами прем’єра, Україна буде використовувати газотранспортну систему «для власних цілей».

«Система не впаде, вона потрібна для нашої держави в ми маємо інші можливості, як її використовувати», – додав він.

У лютому профільна єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон у коментарі Радіо Свобода повідомила, що Євросоюз не зацікавлений у подовженні транзиту російського газу територією України після завершення дії тристороннього контракту наприкінці 2024 року.

Читайте також: Газосховища України можуть прийняти до 10 мільярдів кубометрів іноземного газу – Шмигаль

У жовтні 2023 року голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов розповів Радіо Свобода, що угода щодо транзиту завершиться до кінця 2024 року, і Київ не має «намірів чи ініціативи її продовжувати».

Читайте також