Головна Політика щойно Росія продемонструє щире бажання вести переговори, «ми точно будемо там»

щойно Росія продемонструє щире бажання вести переговори, «ми точно будемо там»

by host

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що щойно Росія продемонструє щире бажання вести переговори, «ми точно будемо там».

«Це (завершення війни – ред.) здебільшого залежить від Володимира Путіна і того, що він вирішить…Я сподіваюся, що Путін зрозуміє меседж і продемонструє готовність до щирих переговорів відповідно до основних принципів, які є основою міжнародного співтовариства та Статуту ООН: суверенітет, територіальна цілісність, незалежність. Якщо вони будуть належним чином підтверджені, має бути прийнята резолюція», – сказав він у розмові з президентом Всесвітнього економічного форуму Борге Бренде в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія).

Держсекретар США вважає, що агресія Росії стала стратегічним фіаско для Москви, оскільки їй довелося докласти величезних зусиль, намагаючись обійти експортний контроль і санкції, вона переорієнтувала свою економіку – це не можна підтримувати в довгостроковій перспективі. За його словами, в цілому Росія слабша економічно і у військовому плані, враховуючи знищення такої кількості її сил.

«Водночас українці об’єднані так, як ніколи раніше, в тому числі об’єднані проти Росії, чого не було до 2014 року, коли Росія здійснила першу агресію проти України. НАТО є сильнішим і більшим. Європа позбулася залежності від російських енергоресурсів надзвичайними способами лише за два роки. Усе це, я вважаю, є величезною стратегічною невдачею для Росії. Я сподіваюся, що є визнання цього. Щойно Росія продемонструє, що вона щиро бажає вести переговори, ми точно будемо там, і я вірю, що українці будуть там», – додав Блінкен.

Читайте також: Розвідка має дані про план Росії зірвати саміт миру у Швейцарії ­– Зеленський

Київ вимагає відновлення своєї територіальної цілісності та повного виведення російських військ як умов миру. Москва неодноразово заявляла, що відкрита до переговорів, але вони повинні визнавати «нові реалії на місці», тобто окупацію нею частини території України.

Уряд Швейцарії під час візиту Володимира Зеленського в січні погодився організувати мирну конференцію. У заяві, оприлюдненій 10 квітня, йдеться, що «наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для початку мирного процесу».

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня. Очікується, що від 80 до 100 країн візьмуть участь у зустрічі на розкішному курорті Бурґеншток поблизу міста Люцерн.

Читайте також