Головна Суспільство Сергія Дейнеку мобілізували та призначили начальником Луганського прикордонного загону

Сергія Дейнеку мобілізували та призначили начальником Луганського прикордонного загону

Ексголову ДПСУ Дейнеку мобілізували та направили до Луганського загону

Колишній голова Державної прикордонної служби України, генерал-лейтенант Сергій Дейнеко, якого підозрюють у корупційних діях, був мобілізований до лав Збройних сил та призначений очільником Луганського прикордонного загону.

Про це розповідає News IO

Призначення Дейнеки та правова база

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко уточнив, що це призначення відбулося відповідно до закону України «Про військовий обов’язок». Дейнеко був залучений до проходження служби за мобілізацією, а його призначення на керівну посаду у Луганському прикордонному загоні відповідає положенням про проходження служби в ДПСУ. Законодавство не містить обмежень щодо повернення Дейнеки на службу після звільнення, зокрема за мобілізацією.

“На підставі закону України “Про військовий обов’язок” генерал-лейтенант Сергій Дейнеко призваний для проходження служби по мобілізації. Відповідно до Положення про проходження військової служби в ДПСУ він призначений на посаду начальника Луганського прикордонного загону. Обставини його звільнення з військової служби на законодавчому рівні не обмежують подальшу можливість проходження служби в ДПСУ по мобілізації”, — розповів Демченко.

Досвід військової служби та перебіг справи

Як зазначив Демченко, рішення про призначення Дейнеки було ухвалене з огляду на його значний військовий досвід у сфері захисту держави та керівництва підрозділами прикордонної служби. Саме ці фактори стали визначальними для його мобілізації до бойового підрозділу.

Нагадаємо, що 22 січня поточного року Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з Національним антикорупційним бюро заявили про викриття керівників ДПСУ на регулярному отриманні хабарів. Вищий антикорупційний суд визначив як запобіжний захід для Сергія Дейнеки заставу у розмірі 10 мільйонів гривень, яка була внесена. Щодо колишнього начальника одного з відділів пункту пропуску Олександра Марущака, суд визначив заставу у 2 мільйони гривень.