Служба безпеки України затримала двох громадян, яких підозрюють у співпраці з російською федерацією для збору та передачі інформації про бойову авіацію Збройних сил України. Операції із викриття агентів відбулися у Київській та Миколаївській областях.
Про це розповідає News IO
Викриття агентки ФСБ у Київській області
У Київській області силовики затримали 34-річну місцеву мешканку, яка залишалася без роботи. За даними слідства, жінка погодилася допомагати російським спецслужбам в обмін на обіцяну винагороду. Вона облаштувала на балконі власної квартири спостережний пункт, звідки відслідковувала рух бойових літаків Сил оборони: фіксувала час, напрямки та приблизну кількість польотів військової авіації.
“Для виконання замовлення окупантів жінка обладнала на балконі своєї квартири спостережний пункт. Там же вона фіксувала графік зльотів і посадок військових бортів”, — розповіли в СБУ.
Крім того, встановлено, що затримана особисто виходила на місця після обстрілів, щоб передати ФСБ інформацію про їх наслідки.
Затримання мобілізованого в Миколаївській області
На Миколаївщині під слідством опинився військовослужбовець однієї з місцевих частин. Він таємно здійснював відеозйомку бойових вильотів української авіації, а отримані записи надсилав через месенджери, де їх могли перехопити представники спецслужб рф.
Під час обшуків у підозрюваних вилучили мобільні телефони, які містять докази їхньої злочинної діяльності. Слідчі повідомили затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 111 — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану;
- ч. 1 ст. 114-2 — несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ в умовах воєнного стану.
Наразі обидва фігуранти справи перебувають під вартою без можливості внесення застави. За інкримінованими статтями їм загрожує від п’яти років позбавлення волі до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
