Українські правоохоронці повідомили про підозру в колабораційній діяльності призначеному російською владою окупованого Криму уповноваженому з прав людини на півострові Олександру Штехбарту. Про це повідомили пресслужба прокуратури Автономної республіки Криму та та Головного управління Служби безпеки України у Криму.
Як повідомили в прокуратурі, «омбудсмен» ухвалює рішення щодо організації роботи «апарату Уповноваженого з прав людини в Республіці Крим», підписує від імені окупаційного органу накази, розпорядження, договори та інші документи, призначає та звільняє працівників апарату:
«Таким чином, своїми навмисними діями підозрюваний сприяє реалізації політики влади РФ та забезпечує її діяльність на тимчасово окупованому півострові».
Як уточнюють у ГУ СБУ у Криму, російський посадовець займається підтримкою незаконних збройних формувань Росії. Зокрема, він веде активну співпрацю з окупаційними військовими «установами», а також із силовими органами Росії.
Читайте також: Підполковника з Криму, який у 2014 році перейшов на бік Росії, підозрюють у дезертирстві та держзраді
Прокуратура та управління СБУ не називають ім’я підозрюваного, проте з відкритих джерел відомо, що посаду уповноваженого з прав людини в Криму обіймає Олександр Штехбарт. Російський парламент Криму призначив його на посаду 12 лютого цього року. До призначення Штехбарт працював помічником уповноваженого з прав людини. 2014 року, під час захоплення півострова, він кілька днів очолював так звану «прокуратуру Криму» до призначення Наталії Поклонської.
Публічних коментарів Штехбарта у цій справі поки немає. У разі, якщо його провину буде доведено, йому загрожує до 10 років позбавлення волі за частиною 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Представник президента України в АР Крим Таміла Ташева заявляла, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та військові злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.