Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловився проти публічного обговорення деталей можливої мирної угоди між Україною та росією, спрямованої на завершення війни. В ексклюзивному коментарі «Голосу Америки» від 13 грудня Рютте наголосив, що не варто розкривати деталі, які можуть стати основою «сильної угоди» для України.
Про це розповідає News IO
«Інакше я б зробив Путіна обізнанішим, ніж ви хотіли б, аби він був. Навіщо зараз ці розмови по телебаченню. Робімо це трохи за зачиненими дверима, тому що інакше, коли він сяде за стіл переговорів, він вже знатиме, що ми збираємося робити. Тому я трохи вагаюсь відповідати на ваше запитання», – сказав Рютте.
Підтримка України з боку європейських країн є непохитною, наголосив Рютте, зазначивши, що Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Франція та інші союзники НАТО залишаються відданими Україні. «Ми хочемо, щоб ви були у сильній позиції, коли дійде до переговорів на ваших умовах», – підкреслив він.
Занепокоєння щодо американської підтримки
Розмірковуючи над можливим зменшенням підтримки з боку США після початку каденції новообраного президента Дональда Трампа, Рютте зауважив, що робота з майбутньою адміністрацією триває безперервно. «Ми працюємо з новою адміністрацією (США – ред.), і я вважаю, що важливо, щоб коли буде угода, вона була сильною», – додав Рютте.
Рютте не єдиний високопосадовець, який застерігає від надмірно відвертих обговорень ситуації в Україні. Президент Франції Еммануель Макрон також закликав до стриманості у розкритті деталей, особливо щодо можливого відрядження західних військ в Україну. Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі у вересні зазначив, що публічні дебати щодо військової допомоги Україні можуть бути корисними лише російському президентові Володимиру Путіну.