У Румунії фермери дедалі частіше відмовляються від вирощування картоплі. Причинами такого рішення є значне зростання витрат на насіннєвий матеріал, а також подорожчання робочої сили та її нестача, як повідомляє Euronews.
Про це розповідає News IO
Низьке виробництво картоплі в Румунії
За даними Національного інституту статистики, у 2024 році виробництво картоплі в Румунії стало найнижчим за останні вісім років, незважаючи на те, що на території країни розташована майже третина картопляних ферм Європейського Союзу.
Середня врожайність картоплі в ЄС становить близько 35 тонн з гектара, тоді як у Румунії торік вона зафіксувалася на рівні приблизно 14,8 тонни на гектар. Спекотна та посушлива погода ще більше загострила цю ситуацію.
Вплив імпорту на ринок
Румунські фермери зазначають, що внутрішнє виробництво покриває лише половину потреб країни. Це призвело до того, що магазини заповнені імпортною картоплею, що безпосередньо впливає на ціни: на типовому ринку кілограм картоплі продається за 5 леїв (приблизно 1 євро).
Крім того, в інших країнах ЄС також відзначається падіння обсягів виробництва картоплі. З 2000 по 2023 рік обсяги скоротилися на 27,9 мільйона тонн, або на 36,7% загалом. Особливо різке зменшення виробництва спостерігається в Польщі, яка є найбільшим постачальником картоплі для Румунії.