Останніми днями російські війська здійснюють активні атаки на цивільний транспорт, що рухається трасою М-14 між Херсоном і Миколаєвом. Для обстрілів окупанти використовують FPV-дрони, наражаючи на серйозну небезпеку водіїв і пасажирів легкових автомобілів.
Про це розповідає News IO
Цілеспрямовані атаки на цивільних: деталі обстрілів
За інформацією начальника відділу комунікацій 30 корпусу морської піхоти Олександра Завтонова, лише 25 та 26 серпня ворог випустив по трасі 20 безпілотників. Завдяки засобам радіоелектронної боротьби 17 дронів вдалося подавити, однак три все ж уразили цивільні автомобілі. Окупанти навмисно обирають своєю ціллю саме транспорт цивільних осіб, що є воєнним злочином і спрямоване на залякування мирного населення та дестабілізацію руху в тилових регіонах.
“Ворог свідомо обирає мішенню цивільний транспорт, що є воєнним злочином і має на меті залякування населення та дестабілізацію руху в тилових районах”.
Заходи безпеки та успіхи українських захисників
З 27 по 30 серпня завдяки злагодженій роботі підрозділів морської піхоти жоден ворожий дрон не досягнув траси М-14. Втім, як наголошує Завтонов, це не означає, що дорога стала безпечною: російські війська не відмовилися від спроб атак на транспорт у цьому напрямку. Українські військові закликають громадян бути особливо пильними та регулярно перевіряти офіційні повідомлення про ситуацію на цій ділянці.
Паралельно українські захисники завдають ударів по ворожих тилах. За останні три дні було знищено 65 одиниць автомобільної техніки противника та вісім артилерійських систем, які обстрілювали Херсон і прилеглі райони. За словами Завтонова, такі втрати значно послаблюють можливості російських окупантів забезпечувати свої підрозділи й проводити активні бойові дії на передовій.
