Росія представила Сполученим Штатам список вимог для укладення угоди, яка має на меті припинення війни проти України та відновлення відносин із Вашингтоном. Про це повідомили співрозмовники, знайомі з ситуацією, згідно з інформацією агенції Reuters.
Про це розповідає News IO
Обговорення умов мирних переговорів
На даний момент не уточнюється, які саме вимоги були включені до списку Москви, а також чи готова вона вести мирні переговори з Києвом до їх прийняття. За словами джерел, російські та американські чиновники протягом останніх трьох тижнів обговорювали умови в ході особистих і віртуальних зустрічей.
Агенція відзначає, що умови, які Кремль висунув, є широкими та нагадують попередні вимоги, які росія висувала Україні, США і НАТО. Серед таких вимог – відмова від членства України в НАТО, заборона на розгортання іноземних військ на українській території та міжнародне визнання заяв президента Володимира Путіна щодо приналежності Криму й чотирьох областей до росії.
Перемир’я та гуманітарні зусилля
Серед останніх вимог, які Росія висунула США і НАТО, також є заклики до усунення так званих «первинних причин» війни, в тому числі розширення НАТО на схід. Водночас, 11 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч між українською та американською делегаціями, під час якої Україна погодилася на пропозицію запровадження режиму припинення вогню на 30 днів.
Делегації також обговорили важливість гуманітарних зусиль як частини мирного процесу, включаючи обмін військовополоненими, звільнення утримуваних цивільних осіб та повернення примусово переміщених українських дітей. Президент США Дональд Трамп заявив, що незабаром представники США та росії зустрінуться для обговорення перемир’я.
«Кремль формально дасть позитивну відповідь на пропозицію про тимчасове припинення вогню, але також вимагатиме неможливих умов, на які Україна не може погодитися».
На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), президент росії Володимир Путін може застосувати маніпуляції з пропозиціями про мир, на які погодилася Україна. Повідомляється, що Путін може «розтягти графік» домовленостей про тимчасове припинення вогню, щоб забезпечити виконання своїх умов.
Джерела, близькі до Кремля, вказують на можливу вимогу Росії щодо припинення поставок зброї в Україну як умову згоди на тимчасове припинення вогню, проте точно не вказується, чи торкнеться це всіх міжнародних поставок.