Головна Політика Росія оголосила «небажаною» українську правозахисну організацію ZMINA

Росія оголосила «небажаною» українську правозахисну організацію ZMINA

by host
права людини

Про це розповідає News IO

Генеральна прокуратура Росії визнала небажаною організацією Український Центр з прав людини ZMINA – про це заявила пресслужба відомства 8 листопада.

«Організація займається дискредитацією внутрішньої та зовнішньої політики Росії, намагається створювати умови для дестабілізації суспільно-політичної обстановки в країні», – йдеться в повідомленні.

Російська генеральна прокуратура стверджує, що після початку війни українська правозахисна організація нібито брала участь у просуванні політики недружніх Росії країн та сприяла міжнародній ізоляції Москви.

Читайте також: Російські ЗМІ: суд РФ засудив жителя Криму до 13 років тюрми за «держзраду»

ZMINA, зокрема, співпрацювала з визнаними в Росії «небажаними» чеською People In Need («Людина в біді») та американською Freedom House, а роботу центру фінансує влада США, Великої Британії, Нідерландів, Чехії, Швейцарії, заявляє прокуртура.

Голова правління центру ZMINA Тетяна Печончик у відповідь заявила, що організація продовжить збирати і документувати факти воєнних злочинів, вчинених російськими військами на території України.

«На території Росії наша організація не працювала і поки не працює. А на території України «нєжєлатєльною» є сама РФ, яка вдерлася сюди в 2014 році, окупувала Крим, почала війну на Донбасі, а з 2022 року — на території всієї країни, що призвело до загибелі десятків тисяч людей. Росії, армія якої щодня масово вчиняє воєнні злочини і злочини проти людяності. Вбиває, катує, гвалтує, депортує українців. Росії, яку очолює підозрюваний Міжнародним кримінальним судом злочинець», – йдеться в коментарі Печончик.

Читайте також: У РФ міністерство юстиції визнало небажаним телеканал «Белсат»

Центр прав людини ZMINA було заснований у 2012 році. Він займається запобіганням тортурам, працює у сфері підтримки свободи слова та надає підтримку активістам та правозахисникам. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну центр фокусується на документуванні бойових дій, що відбувається в зоні.

У жовтні один із засновників організації правозахисник та журналіст Максим Буткевич повернувся до України під час обміну полоненими між Москвою та Києвом за формулою «95 на 95».