Головна Важливе Росія не має ресурсів для наступу на Харків – Центр протидії дезінформації при РНБО

Росія не має ресурсів для наступу на Харків – Центр протидії дезінформації при РНБО

by host

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони заявив 28 березня, що повідомлення про підготовку російських військових до наступу на Харків є «частиною ворожої кампанії пропаганди страху», ця інформація не відповідає дійсності.

«Росія не має ресурсів для наступу на Харків. Усі їхні байки про готовність до оточення міста розраховані на внутрішню та зовнішню аудиторію та є частиною кампанії «пропаганда страху». Розмови про 350 тисяч військових, яких вони хочуть набрати для цього завдання, погрози Соловйова – поки що лише розмови. Це інформаційно-психологічна спецоперація», – сказав голова центру Андрій Коваленко.

За його словами, ЗСУ готові до всіх можливих загроз.

Після того, як Володимир Путін переобрався на наступний президентський термін, російське військове і політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це пише російське видання «Медуза», яке працює за межами Росії, але посилається на свої джерела у Кремлі.

За словами джерел «Медузи», російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, натомість подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас усі джерела видання зазначають: «інформації про те, що рішення про масштабний наступ на Харків уже ухвалене, немає». Однак вони сходяться на думці, що це «цілком імовірний сценарій», який теоретично може вимагати нової хвилі мобілізації.

Наприкінці минулого тижня інше російське видання «Верстка», яке працює за межами Росії, також писало про «можливі плани наступу російської армії на Харків». Джерела «Верстки» активні приготування до весняного призову у Росії називають «мобілізацією 2.0».

Читайте також