Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє про гострий дефіцит питної води та продовольства у російських військових, які залишаються в Сирії. Розвідка зазначає, що росія продовжує виведення свого контингенту з віддалених районів Сирії, і супроводжують їх на деяких маршрутах опозиційні збройні угруповання, ворожі до режиму Асада.
Про це розповідає News IO
Серед російських солдатів поширюються чутки, що Москва домовилася про збереження кількості військовослужбовців на базах у Тартусі та Хмеймімі до трьох тисяч. Однак на цих базах, а також на російських кораблях у регіоні, зафіксовано проблеми з доставкою необхідних ресурсів.
«Залишки російського угруповання очікують на евакуацію за допомогою військово-транспортних літаків, якими планується доставити харчі. 14 грудня були заплановані рейси двох Ан-124-100 та двох Іл-76МД з аеродрому Чкаловський до Хмеймімі», – повідомляє пресслужба розвідки.
Редакція не має можливості перевірити ці дані з відкритих джерел, а російська влада поки не коментує ситуацію. Водночас кореспондент The Times у Сирії Самер Аль-Атруш опублікував відео, на якому видно, як російська техніка прибуває на авіабазу Хмеймім. Він взяв інтерв’ю у озброєних осіб з угруповання «Хаят Тахрір аш-Шам», які повідомили, що росія виводить свої війська з Сирії.
Зростання повітряного трафіку в Хмеймімі
Раніше повідомлялося, що до Сирії прибула низка російських десантних кораблів та цивільних суден. Згідно зі знімками супутника за 13 грудня, на авіабазі Хмеймім спостерігається рекордна кількість літаків, зокрема два Ан-124 «Руслан», один із яких розташований на злітно-посадковій смузі. Також знято приземлення одного з літаків Іл-76.
Супутниковий знімок бази ВМФ росії в Тартусі демонструє відсутність фрегатів, які раніше там базувалися. За інформацією Bloomberg, росія веде переговори з повстанцями щодо збереження своїх баз у Сирії.
З 2011 року в Сирії тривала громадянська війна, в якій російські військові брали участь з 2015 року на стороні президента Башара Асада. Їхньою офіційною метою була боротьба з терористичними угрупованнями. Наразі доля російських баз у Сирії залишається невизначеною.