Головна Агросектор Російські фермери відмовляються від пшениці через низьку рентабельність

Російські фермери відмовляються від пшениці через низьку рентабельність

by host

Цього року врожай пшениці в росії значно зменшиться через несприятливі погодні умови. Згідно з прогнозами, його обсяг складе 83 млн тонн, порівняно з 92,8 млн тонн у 2023 році. Це викликало серйозні занепокоєння у фермерів, які задумуються над зміною культур, що вирощуються, на більш прибуткові.

Про це розповідає News IO

Фермери обирають нові стратегії

Багато аграріїв вже планують скоротити площі під пшеницею і віддати перевагу іншим культурам, таким як горох, сочевиця або соняшник. Один з російських фермерів зазначив, що вони «ймовірно, почнуть відходити від пшениці, максимально скорочуючи її, і шукатимуть, чим її замінити, щоб осідлати фінансові труднощі». Це може мати відчутний вплив на світові ринки та ціну на пшеницю, що зокрема відчують країни-імпортери, такі як Єгипет.

Рентабельність під загрозою

«Рентабельність зернових культур наближається до нуля. Компанія скоротила обсяги посіву озимої пшениці на 30%. Зараз є два драйвери — соя і соняшник», — розповів Дмитро Гарнов, генеральний директор групи «Ростагро».

Зміни клімату та посухи, які стають все більш жорстокими, змушують фермерів змінювати свої стратегії. Хоча деякі все ще чекають на зміни світових цін на пшеницю, інші вже ухвалили рішення про зменшення площ під цією культурою наступного року. Міністр сільського господарства навіть пожартувала, що можна молитися святому Іллі для покращення умов, але фермери шукають більш прагматичні рішення.