Російська армія намагається обійти Часів Яр по флангах через інші населені пункти, повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назар Волошин в ефірі телемарафону.
«Ворог зосереджує свої зусилля для прориву нашої оборони західніше Бахмута, виходу до каналу Сіверський Донець – Донбас, оволодіння населеним пунктом Часів Яр, створення там умов для подальшого просування до Краматорської агломерації. Противник намагається взяти Часів Яр в оперативне оточення», – зазначив він.
Але, за словами Волошина, «за останні 7 днів жодних успіхів російські окупанти не мали».
«Вони за всяку ціну намагаються взяти село Іванівське і околиці Богданівки, щоб зайти до Часового Яру. Активно штурмують ці два населені пункти, щоб взяти в кліщі Часів Яр», — додав Волошин.
Намагаючись вирівняти лінію оборони і лінію бойового зіткнення, зазначив речник ОСУВ «Хортиця», «російські окупанти додатково безуспішно штурмують Андріївку та Кліщіївку».
«У районі Кліщіївки було помічено збільшення особового складу ворожої армії», — зауважив Волошин.
«Найбільше штурмів» на Часовоярівському напрямку, за його словами, було проведено за цю добу неподалік Білогорівки.
«Там противник перегруповується, підвозить боєкомплекти, намагається розміновувати наші заміновані території. Однак йому це не вдається. Наші воїни стримують ворога», – сказав речник.
При цьому у сил РФ, за його словами, «більше снарядів, він переважає чисельністю своєї армії, не шкодує ані своє озброєння, ані свою техніку».
Після захоплення Авдіївки загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр.
В американському Інституті вивчення війни заявили 25 квітня, що російські війська, ймовірно, намагаються захопити якомога більше території до того, як прибуття безпекової допомоги США «значно покращить» обороноздатність України найближчими тижнями. «Російське військове командування може посилювати наступальні операції на північний захід від Авдіївки, оскільки ця територія надає більше можливостей для швидких тактичних успіхів, незважаючи на відносну оперативну незначущість цих успіхів», – зауважили аналітики.