Про це розповідає News IO
Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) засуджує фінансування російською владою онлайн-школи воєнних «кореспондентів» для роботи на окупованих українських територіях та називає її «фабрикою пропагандистів». Про це йдеться у заяві, яку оприлюднила організація 30 квітня.
«У березні 2022 року Володимир Путін заявив, що веде «інформаційну війну». І він дійсно готує армію пропагандистів, навіть на окупованих територіях», – наголошують правозахисники.
«Репортери без кордонів» звертають увагу, що на фото, опублікованому 8 квітня 2024 року в російській соціальній мережі «Вконтакте», «Школа воєнних кореспондентів» представляє свій перший випуск. 20 студентів, які пройшли безкоштовне навчання, позують біля частково зруйнованої будівлі на окупованих територіях України.
Читайте також: Фахівці розповіли, як російська дезінформація про Україну просочується в політику США
Зазначено, що під час такого курсу вчать, зокрема, проводити інтерв’ю з російськими солдатами, а курси викладають працівники російських державних медіа: телеканал «RT» («Russia Today») агентство «РИА Новости», газета «Известия». Серед спікерів російський пропагандист Сергій Мардан, який працює на таблоїд «Комсомольская правда» і якому Служба безпеки України висунула підозру за «заклики до геноциду» та «заперечення збройної агресії РФ проти України».
«Кремль формує нове покоління «воєнних кореспонденті», а в дійсності – армію пропагандистів для роботи на окупованих українських територіях. Тим часом російські війська продовжують безкарно придушувати всі інакомислячі голоси, змушуючи незалежних журналістів у Росії обирати між вигнанням і в’язницею, а на окупованих територіях полюють на тих, хто не співпрацює», – наголошує керівниця відділу RSF у Східній Європі та Центральній Азії Жанна Кавельє.
Читайте також: Зеленський обіцяє блокувати російські ЗМІ у прикордонних громадах
Онлайн-школа, що фінансується Російським президентським фондом культурних ініціатив, заявила невдовзі після свого відкриття 1 грудня 2023 року, що налічує понад 1 000 слухачів, зазначають правозахисники.
Раніше окупаційна влада захопленої частини Херсонської області заявила, що «розвиває і модернізовує радіомережі» у регіоні, а у російському Ростові-на-Дону презентували нове інтернет-ЗМІ, яке буде поширювати інформацію про окуповані території Херсонської, Запорізької, Донецької й Луганської областей.