У 2024 році українські судна досягли видатних результатів у вилові антарктичних біоресурсів, отримавши 19 980 тонн риби в районі дії Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (ККАМЛР). Це на 54% більше в порівнянні з минулим роком, коли було виловлено 12 945 тонн, та на 107% більше, ніж у 2022 році, коли результат становив 9 659 тонн.
Про це розповідає News IO
Деталі вилову у 2024 році
Серед основних видів, що стали об’єктами промислу в цьому році, були:
- 19 075 тонн антарктичного криля;
- 905 тонн антарктичних іклачів.
У промислі брали участь п’ять суден під державним прапором України, а саме:
- «SIMEIZ»;
- «KOREIZ»;
- «CALIPSO»;
- «MARIGOLDS»» – для вилову іклачів;
- «MORE SODRUZHESTVA» – для лову антарктичного криля.
Економічний внесок промислу
Згідно з наданими даними, суб’єкти рибного господарства внесли понад 7,2 млн грн до місцевих бюджетів за спеціальне використання водних біоресурсів. Ця сума на 1,1 млн грн перевищує минулорічні показники.
ККАМЛР, що є міжурядовою організацією, що відповідає за дотримання положень Конвенції про збереження морських живих ресурсів Антарктики, контролює промислову та науково-дослідну діяльність у визначених районах. Україна є членом цієї організації з 4 лютого 1994 року.
Варто зазначити, що в зоні відповідальності ККАМЛР не існує національних квот вилову; вилов водних біоресурсів здійснюється за олімпійським принципом, тобто до вичерпання загального дозволеного ліміту у конкретному підрайоні.
Ліміти, промислові сезони, вимоги до знарядь лову та умови ведення промислу визначаються відповідними Заходами зі збереження, установленими ККАМЛР.