Головна Політика Речник уряду Угорщини розповів, що Орбан обговорюватиме з Зеленським

Речник уряду Угорщини розповів, що Орбан обговорюватиме з Зеленським

by host

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув з візитом до Києва, де проведе переговори з українським президентом Володимиром Зеленським.

Як повідомив його речник уряду Угорщини Золтан Ковач, переговори будуть зосереджені на можливостях досягнення миру, а також на актуальних питаннях угорсько-українських двосторонніх відносин.

Візит Орбана, який є критиком західної військової допомоги Україні, відбувається через день після того, як Угорщина взяла на себе ротаційне головування в Раді Європейського союзу.

На початку травня Володимир Зеленський провів телефонні переговори з Віктором Орбаном, під час яких «підкреслив зацікавленість України у добросусідських відносинах з Угорщиною».

Орбан, який керує Угорщиною з парламентською більшістю з 2010 року, викликав гнів багатьох лідерів ЄС своїми очевидними нападками на демократію, основоположні принципи блоку й інклюзивність, його протидією санкціям проти Росії, а також його тісними зв’язками з президентом РФ Володимиром Путіним.

Угорщина послідовно критикує військову допомогу Україні під різними приводами. У жовтні 2023 року Орбан заявив, що його країна продовжує спілкування з Росією «заради миру».

Наприкінці серпня минулого року Віктор Орбан під час інтерв’ю заявив, що Захід має укласти угоду із президентом РФ Володимиром Путіним, яка не передбачатиме повернення окупованого Криму і членство України в НАТО.

У відповідь на це в МЗС заявили, що «Україна не торгує ні своїми територіями, ні своїм суверенітетом».

Читайте також