Головна Важливе Рада ЄС схвалила рамки для переговорів про вступ для України і Молдови

Рада ЄС схвалила рамки для переговорів про вступ для України і Молдови

by host

Рада Євросоюзу схвалила переговорні рамки для України і Молдови, повідомила Бельгія, яка головує в Раді ЄС, 21 червня.

«Рада ЄС ухвалила загальні позиції Євросоюзу, включно з переговорними рамками, для переговорів про вступ з Україною і Молдовою. Це відкриває шлях до початку переговорів 25 червня в Люксембурзі», – йдеться в дописі бельгійського головування в соцмережі Х.

За повідомленням, міжурядова конференція з Україною розпочнеться о 15:30, із Молдовою – о 18:00 за місцевим часом.

14 червня стало відомо, що Угорщина припинила блокувати погодження так званої рамки для переговорів щодо вступу України в Європейський союз.

Головування Бельгії в Раді Євросоюзу тоді повідомило, що посли країн ЄС «загалом дійшли згоди» щодо рамок для переговорів про вступ України і Євросоюзу і бельгійське головування скличе перші міжурядові конференції на 25 червня.

Читайте також: Президентка Єврокомісії: до кінця червня Україна отримає 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility

Європейська комісія 7 червня підтримала початок переговорів про вступ України до Європейського союзу.

У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що Київ «активно готує на червень» затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС «навряд чи буде готова» до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

Читайте також