Головна Політика Рада ЄС продовжила індивідуальні санкції за порушення територіальної цілісності України

Рада ЄС продовжила індивідуальні санкції за порушення територіальної цілісності України

by host

Рада Європейського союзу 12 березня продовжила обмежувальні заходи, спрямовані на осіб, відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, ще на шість місяців – до 15 вересня 2024 року, вказано на сайті європейської інституції.

«Існуючі обмежувальні заходи передбачають обмеження на поїздки для фізичних осіб, заморожування активів та заборону надавати кошти або інші економічні ресурси фізичним та юридичним особам, включеним до переліку», – йдеться у повідомленні.

Наразі до санкційного списку внесені понад 2100 фізичних та юридичних осіб.

Читайте також: Євросоюз продовжив санкції проти Росії до лютого 2025 року

Рада ЄС нагадала, що після 24 лютого 2022 року у відповідь на російську агресію проти України Євросоюз масово розширив санкції проти Москви «з метою суттєвого послаблення економічної бази Росії, позбавлення її критично важливих технологій та ринків, а також значного обмеження її здатності вести війну».

Також сьогодні депутати Європейського парламенту схвалили нові правила для гармонізації роботи санкцій між державами-членами ЄС – про це повідомила його пресслужба 12 березня. Законодавча ініціатива визначає обхід санкцій як кримінальний злочин.

Раніше ЄС ухвалив 13-й пакет санкцій проти Росії напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення. Пакет передбачає санкції проти 106 людей та 88 юридичних осіб, «відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України».

Читайте також