Головна Важливе Рада ЄС погодила виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України

Рада ЄС погодила виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України

by host
Рада ЄС погодила виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України

Засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС ухвалило остаточне рішення щодо виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру, вказано на сайті Ради ЄС.

«ЄС виконує свої зобов’язання. Фонд допомоги Україні перетворює наші слова на дії. За допомогою фонду ми продовжуватимемо підтримувати Україну, щоб захистити себе від Російської агресії будь-якими засобами і стільки, скільки буде потрібно», – цитує сайт Ради голову європейської дипломатії Жозепа Борреля.

Зазначено, що Рада ЄС вирішила також вдосконалити правила управління фондом.

«Удосконалені правила управління базуватимуться на добре функціонуючих національних структурах закупівель, а також на існуючих рамкових контрактах, використовуючи як підхід провідної країни, так і Європейське оборонне агентство (EDA), а також спільні закупівлі необхідного оборонного обладнання в європейській оборонній промисловості та Норвегії – включно з малими та середніми підприємствами – водночас допускаючи гнучкість у ланцюгах постачання, які можуть включати операторів, заснованих або з виробничими потужностями за межами ЄС чи Норвегії», – йдеться у повідомленні.

Після сьогоднішнього рішення фінансування Європейського фонду миру становитиме понад 17 мільярдів євро на період 2021-2027 років, вказано на сайті Ради.

Про виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України повідомив також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який взяв участь у засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС. Він, зокрема, подякував Чехії за своєчасну ініціативу з закупівлі артилерійських боєприпасів для України та усім державам-членам ЄС, які вже зробили свої внески для її втілення.

Напередодні засідання верховний представник Європейського союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що міністри закордонних справ ЄС на своїй зустрічі затвердять пакет військової допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро, а також ймовірно погодять використання коштів від заморожених російських активів.

Читайте також: Єврорада закличе Борреля та Єврокомісію до швидкого поступу у використанні активів РФ на підтримку України

Минулого тижня країни посли країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення про поповнення на 5 мільярдів євро Європейського фонду миру, з якого країнам-членам відшкодовують кошти за надану Україні зброю.

У січні офіс Жозепа Борреля запропонував реформувати Європейський фонд миру і створити на його базі спеціальний військовий фонд для України. Пропонувалось, що він поглине нинішні активи Європейського фонду миру (близько 6,5 мільярдів євро), й, окрім цього, щороку впродовж наступних чотирьох років поповнюватиметься на 5 мільярдів євро.

Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року для фінансування всіх заходів спільної зовнішньої політики та політики безпеки, пов’язаних із військовими та оборонними питаннями.

Читайте також