Головна Політика Путін заявив Орбану про готовність обговорити «нюанси» щодо врегулювання війни РФ проти України

Путін заявив Орбану про готовність обговорити «нюанси» щодо врегулювання війни РФ проти України

by host

Президент Росії Володимир Путін заявив прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, що готовий обговорити «нюанси» пропозицій щодо врегулювання конфлікту в Україні.

Путін, який прийняв Орбана в Кремлі, сказав, що готовий почути позицію угорського лідера щодо України і отримати від нього інформацію про погляди інших європейських партнерів.

При цьому він заявив, що Орбан прибув до Москви не лише як «як наш давній партнер Росії, але і як головуючий в Європейській раді». Хоча у Євросоюзі наголошували, що угорський прем’єр під час цього візиту не представляє ЄС.

«Сподіваюся, ми матимемо можливість обмінятися міркуваннями щодо двосторонніх відносин у цій непростій ситуації. І, звичайно, поговорити про перспективи розвитку найбільшої європейської кризи, маю на увазі, на українському напрямку», – заявив Путін.

Читайте також: Путін відмовив Орбану: припинення вогню в Україні не буде до початку переговорів

Зараз Угорщина є державою-членом ЄС, яка головує в Раді до 31 грудня 2024 року. Дипломатична служба ЄС наголошує, що це не передбачає жодного зовнішнього представництва блоку, за що відповідає президент Євроради та представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Після візиту до України Орбан прибув сьогодні, 5 липня, до Москви для продовження «мирної місії».

Перебуваючи в Києві 2 липня, Орбан заявив, що представив Зеленському пропозицію про припинення вогню для переговорів із Росією.

Читайте також: В ISW проаналізували пропозиції Орбана щодо миру в Україні

Президент України публічно не висловив своєї думки щодо цієї пропозиції, але пізніше 2 липня речник президента повідомив, що Зеленський дав Орбану можливість висловитися.

Заступник голови адміністрації Зеленського Ігор Жовква також зазначив, що Угорщина не перша країна, яка виступила з потенційним мирним планом.

Відтоді, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, Орбан виділявся серед лідерів Європейського Союзу та НАТО своїм небажанням погоджувати масштабні західні пакети допомоги Україні.

Читайте також