Президент росії володимир путін «прямо відкинув» пропозиції, які розглядала команда обраного президента США Дональда Трампа на початку листопада 2024 року, з метою припинення війни проти України. Про це повідомляють експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).
Про це розповідає News IO
Умови для припинення бойових дій
Ця пропозиція передбачала відтермінування членства України в НАТО щонайменше на 10 років як умову для припинення воєнних дій. Однак, 26 грудня путін заявив, що для нього не має значення, коли Україна вступить у НАТО – «сьогодні, завтра чи через 10 років».
Експерти ISW зазначають, що ця заява є частиною серії коментарів, в яких путін повторює свою відмову йти на компроміси, висунуті наприкінці 2021 року та на початку 2022 року. Серед них – вимоги щодо постійного нейтралітету України, відмови від вступу до НАТО, скорочення української армії та зміни уряду країни.
Проєкт мирного договору
Путін називає основним документом для мирних переговорів так звані «стамбульські домовленості». Вони, за твердженнями російської сторони, стали результатом переговорів між Україною та рф у березні 2022 року, в перші тижні війни.
Радіо Свобода отримало проєкт цього договору, який має назву «Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України» і датований 7 березня 2022 року.
Проєкт договору був запропонований росією після того, як її війська почали наступальні дії на всіх ділянках спільного з Україною кордону. Односторонні умови договору означали б капітуляцію Києва, включаючи скорочення української армії до 50 000 осіб, з яких лише півтори тисячі – офіцерський склад, що в п’ять разів менше від довоєнної чисельності.