Російський президент Володимир Путін продовжує наголошувати, що не має наміру зупиняти війну, поки Україна не капітулює. Ця позиція відображає його небажання укладати мирну угоду, яка б вимагала від росії відмови від початкових військових цілей. Незважаючи на спроби Кремля демонструвати інтерес до мирних переговорів, це виглядає лише як facade, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.
Про це розповідає News IO
«Путін наразі залишається відданим продовженню війни в Україні, незважаючи на зростання внутрішнього політичного й економічного тиску, і не демонструє ніяких ознак того, що він переосмислює свої наміри змусити Україну здатися… Путін й інші чиновники Кремля не відмовилися від своїх початкових цілей війни в Україні й продовжують заявляти про необхідність «денацифікації» і «демілітаризації» України й заборони Україні приєднуватися до будь-яких безпекових блоків у майбутньому, незважаючи на те, що Росія не змогла завдати Україні військової поразки протягом останніх трьох років».
Інститут вивчення війни підкреслює, що Путіна не лякає перспектива продовження конфлікту, навіть з огляду на значні втрати, які росія зазнала за ці три роки. Аналітики додають, що заяви президента про мирні угоди можуть свідчити про прагнення затягувати війну, формуючи думку росіян, які, згідно з недавніми опитуваннями, підтримують війну, незважаючи на економічні негативні наслідки.
Згідно з опитуванням, проведеним незалежною російською соціологічною організацією «Хроніки», 46% респондентів виступають проти виведення військ з України без досягнення військових цілей рф, в той час як 54% вважають, що війна негативно вплинула на їхнє повсякденне життя.
Сергій Лавров, міністр закордонних справ росії, вказав на готовність Москви до переговорів лише після досягнення певних домовленостей, зокрема щодо невступу України до НАТО та визнання анексії українських територій. Такі вимоги, на думку Києва, є неприйнятними.
Американський Інститут вивчення війни раніше зазначав, що російські представники демонструють небажання вести добросовісні переговори щодо завершення конфлікту з Україною.