Головна Політика Прогнозувати терміни завершення війни буде можливо за наявності відповідної кількості зброї – Подоляк

Прогнозувати терміни завершення війни буде можливо за наявності відповідної кількості зброї – Подоляк

by host

В Офісі президента не розглядають можливості йти на мирні перемовини із Росією, оскільки це означатиме «поступову смерть України». Натомість єдиним шляхом наблизити кінець війни у Києві бачать проведення нових контрнаступів. Про це в етері Радіо Свобода Свобода Live сказав радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

«Ми сьогодні маємо дві речі, які треба буде провести до кінця. По-перше, це аудит наявних ресурсів… І друга складова – це переговори з партнерами, які також набагато більш чітко, аналітично розуміють, що потрібно на цьому етапі, і які політично готові до надання Україні певного обсягу ресурсів. Як тільки оці дві складові будуть об’єднані, тоді будемо мати з вами розуміння, коли і як будуть контрнаступальні активності України, але те, що вони будуть – можете не сумніватися, тому що інших варіантів завершити війну, окрім обвалу лінії фронту, тактичних поразок Росії, не існує. Все інше – це фікція», – сказав Подоляк.

Читайте також: ISW: брак військової допомоги підштовхує армію України до «складних» рішень щодо оборони та контрнаступу

Він зазначив, що досягти воєнних цілей українська армія зможе, якщо буде забезпечена необхідною кількістю озброєння. Якщо їхня кількість буде співставна із кількістю російської амуніції, тоді можна буде і математично вирахувати, скільки знадобиться часу, щоб завершити війну.

«Якщо кількість дронів в місяць буде використовуватися не 10-12-15 тисяч, а принаймні 100-150 тисяч в місяць… не 20-30 дальнобійних ракет, а 200-300, і це буде мати суттєві впливи, і тоді ми з вами побачимо, по-перше, обвал певних ліній фронту з боку РФ… Коли буде математично співставна кількість зброї, відповідної до етапу війни, тоді ви точно зможете сказати, за який час ви зможете фіналізувати війну», – вважає радник керівника ОП.

Це також стосується й домінування в повітрі, зазначив він, адже, якщо російська тактична авіація та штурмові гвинтокрили «зникнуть з лінії фронту», Україна отримає ініціативу.

Читайте також: «Підтримка все ще потрібна»: влада Польщі про другу річницю великого вторгнення РФ до України

Президент України в інтерв’ю американському телеканалу Fox News заявив, що Україна у 2024 році планує не лише оборонятися, але й готувати новий контрнаступ.

Раніше очільник ГУР Кирило Буданов в інтерв’ю The Wall Street Journal сказав, що Україна буде готова до контрнаступу у 2025 році, а у 2024 році вестиме оборону.

Читайте також