Швейцарія не заарештовуватиме очільника Росії Володимира Путіна у разі його приїзду на другий Саміт миру, заявила під час пресконференції у Бюргенштоці лідерка країни Віола Амгерд.
«Якщо присутність (Володимира Путіна – ред.) необхідна для проведення конференції, то можна зробити виняток, наприклад, для мирних переговорів по Україні», – прокоментувала Амгерд питання, чи не буде зобов’язана Швейцарія арештувати Путіна, ордер на арешт якого видав Міжнародний кримінальний суд (МКС), у разі його приїзду на можливий другий Саміт миру у Швейцарії.
Очільник МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс також заявив, що «приїзд Путіна на Саміт миру у Швейцарії можна було б організувати, але треба було б це узгодити з МКС».
«Це можна організувати. Наші закони це дозволяють. Але ми повинні були б зробити це разом з МКС. Однак приймаюча країна може зробити винятки в цьому питанні», – сказав він.
15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було.
80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.
У березні 2023 року МКС видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна й уповноваженої з прав дитини в Росії Марії Львової-Бєлової. Через кілька днів російський Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти прокурора і трьох суддів МКС, які видали ордер.
Міжнародний кримінальний суд – це міжурядовий орган кримінальної юстиції, у компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини, злочини проти людяності та злочини агресії. Штаб-квартира МКС розташована в Гаазі. До штату організації входить понад 900 осіб із приблизно 100 країн світу.