Головна Політика президент України назвав умови для переговорів з Росією

президент України назвав умови для переговорів з Росією

by host

Президент України Володимир Зеленський під час прессконференції за підсумками Саміту миру в Швейцарії озвучив умови для проведення переговорів з Росією.

Як зазначив президент, «Росія блокувала будь-які ініціативи ще перед повномасштабним вторгненням. Тому було обрано правильний процес – Саміт миру, а потім розробка детального плану, який буде передано Росії».

«І тоді побачимо, чи готові вони до завершення війни», – додав Зеленський.

За словами Зеленського, тиснути на Росію, аби вона завершила війну можна двома шляхами.

«Перший шлях – дипломатичний. Це саміт миру, потім зустрічі, спільний план. Це цей шлях», – зазначив він.

Другий шлях, за словами президента, це «міцна оборона, міцна армія, міцний український солдат на полі бою, який захищає свою сім’ю та державу».

80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру – міжнародної конференції для пошуку шляхів мирного врегулювання збройного конфлікту між Росією та Україною.

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».

Читайте також