Президент Фінляндії Олександр Стубб висловився про готовність лідерів так званої «коаліції охочих», які прагнуть забезпечити гарантії безпеки Україні, вступити в прямий контакт з президентом росії Володимиром Путіним. Це було оголошено під час спільної пресконференції з австрійським президентом Александром ван дер Белленом.
Про це розповідає News IO
На думку Стубба, оптимальним кандидатом на цю роль є президент Франції Емманюель Макрон або британський прем’єр Кір Стармер. Він підкреслив, що питання щодо єдиного представника коаліції обговорювалося на нещодавній зустрічі в Парижі, що відбулася 27 березня.
Коаліція охочих і її роль
Стубб зазначив, що незалежно від того, хто з лідерів почне переговори з Путіним, він має дотримуватися чітко спланованої позиції, узгодженої з усіма учасниками коаліції. До неформальної «коаліції охочих» входять близько 30 країн, включаючи більшість держав ЄС, Канаду та Австралію. Водночас, США не є частиною цієї групи.
Декілька країн виявили готовність відправити війська до України для підтримання миру, в той час як інші пропонують допомогу в різних формах. Франція та Велика Британія займають лідируючі позиції в цій ініціативі.
Комунікація з кремлем
Емманюель Макрон неодноразово зустрічався з Путіним до початку російського вторгнення в Україну у 2022 році, і хоча він продовжував спілкуватися з ним і після початку бойових дій, остання розмова відбулася більше ніж два роки тому. Кір Стармер, що очолив британський уряд торік, ще не мав можливості спілкуватися з російським президентом. У кремлі заявляють про готовність до діалогу, але категорично відкидають можливість розміщення іноземних військових контингентів, які включали б представників країн НАТО.