Головна Важливе Президент Чехії закликав партнерів «шукати нові шляхи» для допомоги Україні

Президент Чехії закликав партнерів «шукати нові шляхи» для допомоги Україні

by host
Президент Чехії закликав партнерів «шукати нові шляхи» для допомоги Україні

Під час переговорів президентів Чеської республіки і Франції у Празі однією з головних тем була підтримка України в її боротьбі з російською агресією. Як повідомляють ЗМІ, французький президент Еммануель Макрон наголосив на важливості реалізації чеської ініціативи щодо забезпечення амуніцією України з країн, які не входять до Європейського союзу.

«Ми повинні звернутись до неєвропейських країн, ми повинні вистояти щодо короткочасних потреб, які стосуються боєприпасів», – зазначив Макрон.

На необхідності продовжувати підтримку України також наголосив президент Чехії Петр Павел.

Читайте також: Макрон у Празі закликав союзників «не бути боягузами» і підтримати Україну

«Позаяк ми зацікавлені, щоб Росія в Україні програла, ми не можемо зупинитись на допомозі, котру надаємо Україні сьогодні. Бачу можливості шукати інші форми допомоги і рішення й не обмежуватись там, де в цьому немає потреби», – сказав Павел.

Він виступив за те, щоб партнери України «шукали нові шляхи, включно з триваючою дискусією про можливу присутність в Україні». При цьому Павел зазначив, що він має на увазі не відправлення в Україну бойових частин, а форми допомоги і «небойову зацікавленість». На думку чеського президента, Європа повинна грати більшу роль у стримуванні Росії.

Під час зустрічі 5 березня Макрон також заявив, що його країна приєднається до чеського плану з надання Україні боєприпасів.

Минулого місяця на безпековій конференції у Мюнхені Петр Павел повідомив, що Чехії вдалося знайти близько 800 тисяч одиниць 155-мм і 122-мм снарядів. За його словами, доставити цю зброю зможуть «протягом кількох тижнів», якщо вдасться зібрати необхідне фінансування. Для цього потрібна підтримка групи країн.

Читайте також