Міністерство аграрної політики та продовольства України разом із Українським клубом аграрного бізнесу представили перший аутлук українського аграрного ринку. Цей документ містить аналіз динаміки та структури виробництва і експорту продукції агропромислового комплексу (АПК) на глобальні ринки у 2024 році.
Про це розповідає News IO
Основні напрямки аграрного виробництва
Огляд охоплює ключові позиції рослинництва та тваринництва, включаючи пшеницю, кукурудзу, олію, молочні продукти та м’ясо птиці. Аутлук надає детальну інформацію про результати виробництва, основні чинники, що на нього впливають, а також попередні прогнози на майбутнє.
Експорт і роль агросектору в економіці
Документ виділяє основні напрямки експорту, аналізує еволюцію експортних логістичних шляхів та розглядає роль українського агросектору у формуванні економіки країни й забезпеченні світової продовольчої безпеки.
«У цьому аутлуці систематизовано інформацію, яка допоможе нашим міжнародним та європейським партнерам краще зрозуміти структуру й обсяги українського агросектору. Це розвінчує міфи про те, що Україна може «переповнити» міжнародні ринки, зокрема ЄС. Переконаний, це дослідження стане корисним інструментом для підвищення прозорості та покращення розуміння про стан сільськогосподарського сектору України під час війни. Бо ж саме відкритість у відносинах з нашими міжнародними партнерами, зокрема ЄС, є шляхом успіху до нашого спільного процвітання», – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
Згідно з дослідженням, попри значні збитки, які агросектор України зазнав унаслідок повномасштабного вторгнення (понад 80 мільярдів доларів), його роль залишається суттєвою. У 2024 році аграрний сектор забезпечив 59,3% (24,7 млрд доларів) валютних надходжень від експорту товарів з України, тоді як у 2021 році цей показник становив 40,7% (27,7 млрд доларів).
Важливо зазначити, що частка ЄС в експорті продукції АПК протягом останніх років не знижувалася нижче 50%, що підкреслює критичну важливість європейського ринку як для українських виробників, так і для економіки в цілому.
Генеральний директор УКАБ Олег Хоменко зазначив, що цей документ стане цінним джерелом інформації для всіх зацікавлених сторін, каталізатором міжнародного співробітництва, інновацій та інвестицій у аграрне майбутнє України.