Головна Важливе представник Дуди прокоментував пропозицію Зеленського щодо зустрічі на кордоні

представник Дуди прокоментував пропозицію Зеленського щодо зустрічі на кордоні

by host

Президент Польщі Анджей Дуда підтримує діалог на рівні урядів щодо ситуації на кордоні з України, де триває страйк фермерів – про це заявив державний секретар президентської канцелярії Анджей Дера в ефірі каналу TVN24.

Він назвав проблему «двосторонньою і дуже потужною» і висловив позицію Дуди, за якою переговори мають тривати на рівні урядів. Раніше до таких переговорів закликав президент України Володимир Зеленський.

«Зараз потрібна зустріч нашого польського уряду на чолі з (прем’єром Польщі – ред.) Дональдом Туском з урядом України і, головне, з представниками ЄС», – сказав він.

За словами Дери, переговори є єдиним шляхом до вирішення проблеми.

Читайте також: Посол України при ЄС розповів, як проходять переговори з Польщею за посередництва Єврокомісії

«Наші фермери борються за своє існування. Українська нація бореться за своє існування. Ситуація є катастрофічною з обох сторін, дивлячись з цієї точки зору, тому що рішучість обох сторін величезна», – цитує Деру сайт каналу.

Він також підкреслив, що ситуація на кордоні і загалом невдоволення в Польщі через українське зерно – це «результат війни».

Дера відповів на питання про пропозицію президента України Володимира Зеленського щодо зустрічі українських урядовців із польськими. Він назвав ідею зустріч на польсько-українському кордоні «не найбільш безпечною», але запропонував інші місця.

«Краще говорити у Варшаві чи десь у Жешуві чи Любліні, необов’язково біля кордону. Звісно, це не будуть довгі обговорення, тому що вони не можуть відбуватися там. Йдеться про символ, про те, щоб очистити кордон», – сказав політик.

Читайте також: Санкції щодо російської продукції знизили б напругу європейських фермерів – посол України в ЄС

Президент України Володимир Зеленський напередодні звернувся до Польщі та Єврокомісії через блокаду польсько-українського кордону. Він заявив, що доручив Кабінету міністрів до 24 лютого бути на кордоні між двома країнами, і попросив голову польського уряду Туска «теж приїхати до кордону».

Протягом дня 20 лютого польські протестувальники, які повністю або частково блокують шість пунктів перетину кордону, посилили обмеження руху. У Медиці фермери перекрили залізничну колію і з контейнера висипали кукурудзу, яку везли з України в Німеччину. Генеральна консулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич вибачилася перед українцями за ці дії своїх співвітчизників.

Читайте також