Вашингтон розглядає повернення вивезених росією українських дітей як один із способів зміцнення довіри. Про це повідомив радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц.
Про це розповідає News IO
«Трамп говорив з обома лідерами про обмін полоненими. І він також говорив про майбутнє цих дітей. Так що це, безумовно, перш за все, і, свого роду, заходи зі зміцнення довіри… Ми говоримо про низку заходів зі зміцнення довіри. Це один з них»
, – зазначив Волц в ефірі телеканалу CBS News.
Волц також повторив думку Вашингтону про те, що до миру сьогодні ближче, ніж будь-коли раніше, і прокоментував мету нинішніх переговорів у Саудівській Аравії. Він підкреслив, що Київ прийняв пропозицію США про припинення вогню без попередніх умов, тоді як росія лише підтримала мораторій на взаємні удари по енергетичній інфраструктурі.
«Зараз ми будемо говорити про припинення вогню на Чорному морі, щоб обидві сторони могли переміщати зерно, паливо і знову почати торгівлю в Чорному морі. Потім ми поговоримо про лінію контролю, яка є фактичною лінією фронту, і про деталі механізмів верифікації, підтримання миру, тобто про заморожування ліній там, де вони є. А потім, звичайно, ширший і постійний мир, який буде певним типом обговорення території для постійного миру»
Нагадаємо, що вечором 18 березня Дональд Трамп і Володимир Путін провели майже двогодинні телефонні переговори. За інформацією Білого дому, вони дійшли згоди, що рух до миру почнеться з «енергетичного й інфраструктурного припинення вогню, а також технічних переговорів щодо впровадження морського перемирʼя в Чорному морі, повного припинення вогню і встановлення постійного миру».
У Кремлі стверджують, що Путін підтримав ідею Трампа про місячний мораторій на взаємні удари по енергетичній інфраструктурі, «позитивно відгукнувся на цю ініціативу і одразу дав російським військовим відповідну команду».
Проте, незважаючи на розмову і нібито наказ Путіна, російські військові продовжували обстрілювати Україну, зокрема й енергетичну інфраструктуру.