Головна Агросектор Поточного року українські аграрії зберуть 71 млн тонн зернових і олійних культур – прогноз УКАБ

Поточного року українські аграрії зберуть 71 млн тонн зернових і олійних культур – прогноз УКАБ

by host

В Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ) прогнозують, що у 2024 році українські аграрії зберуть 71 млн тонн зернових і олійних культур, що на 13% менше, ніж торік. Про це УНН повідомила пресслужба організації.

“Що стосується врожаю, то прогнози такі – у 2024 році Україна збере 71 мільйон тонн зернових та олійних культур. Це на 13% менше від рекордних показників 2023 року. При цьому валовий збір зернових культур очікується на рівні 50,6 млн т (-15% до попереднього року), олійних – 20,4 млн т (-6%)”, – повідомили в УКАБ.

В організації додали, що зменшення врожаю, порівняно з 2023 роком, зумовлене кількома чинниками. Насамперед війною, адже бойові дії, окупація частини територій, пошкодження інфраструктури та логістичні труднощі негативно впливають на можливості аграріїв.

В УКАБ також констатували деяке зменшення посівних площ під зернові. За їхніми словами, це сталося не лише через війну та ризик втрати врожаю, що зумовлює не засіяні цього року окремі прифронтові площі, а й переорієнтацію фермерів на більш вигідні культури.

Також негативний вплив на врожайність цього року матиме погода. В організації зазначили, що посуха, надмірні опади та інші несприятливі явища можуть спричинити коливання показників урожайності.

Окрім того, змінилася структура посівних площ: спостерігається збільшення площ під олійними культурами. Адже їхнє виробництво є більш рентабельним, існує можливість внутрішньої переробки олійних культур в Україні, а експорт менших обсягів олійних легше організувати в умовах обмеженої пропускної спроможності портів.

Джерело: Агроновини

Читайте також