Увага трейдерів прикута до погоди в Україні та на південному заході рф, де суха та спекотна погода перешкоджає сівбі озимих ріпаку та пшениці. Крім того, посилення спеки в центральній Бразилії не дозволить вчасно почати сівбу сої.
У країнах Причорномор’я минулого тижня суха та спекотна погода продовжувала зменшувати потенціал урожаю сої, кукурудзи та соняшника, які вже почали збирати. В окремих районах пройшли незначні грози.
В Україні відсутність запасів ґрунтової вологи затримує сівбу ріпаку. В наступні 10-14 днів очікується спека у 25-30 оС без опадів, яка не дозволить засіяти ріпак в оптимальні терміни та погіршить стан ранніх посівів.
У північних та центральних регіонах Бразилії панує суха погода з температурами понад 30-35 оС, і протягом 10-14 днів опадів там не очікується. У другій половині вересня має початися сезон дощів, але затримка опадів не дозволить збільшити площі сівби та отримати рекордний урожай сої, який USDA оцінює у 169 млн т. На півдні країни низькі температури негативно впливають на посіви озимої пшениці, особливо на тлі дефіциту вологи.
В Аргентині приморозки та суха погода уповільнюють розвиток посівів озимої пшениці. Фермери починають сіяти кукурудзу, але відсутність опадів може уповільнити роботи.
На Середньому Заході та Південних і Центральних Рівнинах США помірні температури та періодичні опади сприяють розвитку посівів сої та кукурудзи, а також сівбі озимини.
У преріях Канади минулого тижня пройшли зливи, які зупинили збирання гороху, пшениці та каноли. Наступного тижня температури виростуть, що прискорить збирання.
На більшій частині Європи, особливо у східних регіонах, суха та спекотна погода погіршує потенціал урожаю пізніх культур. Наступного тижня захід регіону накриє фронт з опадами, але навряд чи вони доберуться до східних районів.
В Австралії періодичні зливи сприяють розвитку посівів озимої пшениці, ячменю та каноли.
Джерело: GrainTrade
Джерело: Аграрні новини