Посли країн «Групи семи» (G7) висловили стурбованість щодо поточної ситуації в Агенції оборонних закупівель (АОЗ) та закликали до термінового врегулювання проблем. Вони підкреслили важливість дотримання принципів належного управління та рекомендацій НАТО для підтримки довіри з боку суспільства і міжнародних партнерів.
Про це розповідає News IO
«Посли G7 рекомендують якнайшвидше врегулювати ситуацію в DPA та зосередитися на продовженні оборонних закупівель. Узгодженість із принципами належного управління та рекомендаціями НАТО є важливою для підтримки довіри громадськості та міжнародних партнерів».
21 січня наглядова рада АОЗ ухвалила одноголосне рішення про продовження контракту з Мариною Безруковою. Проте, за словами журналістки та членкині Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України Тетяни Ніколаєнко, міністерство не дало згоди на це рішення, хоча, за її словами, і не повинно було цього робити, як повідомили журналісти проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми».
22 січня наглядова рада Агенції уклала додаткову угоду до контракту з директоркою агенції Мариною Безруковою на термін один рік. В агенції пояснили, що відповідно до закону «Про управління об’єктами державної власності» наглядова рада має виключні повноваження щодо затвердження умов контракту з керівником.
Однак 24 січня міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Міністерство оборони не планує продовжувати контракт із директоркою Агенції і пообіцяв покарання для «всіх, хто провалив роботу» в сфері оборонних закупівель. Міністерство також відкликало двох своїх представників з Наглядової ради.
За словами Умєрова, найближчим часом відбудеться перезапуск Наглядової ради, а новим директором АОЗ буде призначено Арсена Жумаділова, який наразі очолює «Державного оператора тилу». Сам Жумадіов підтвердив готовність зайняти цю посаду.
Агенцію оборонних закупівель засновано влітку 2022 року з метою забезпечення ефективної закупівлі озброєння. Марина Безрукова очолила АОЗ на початку 2024 року.