Відомий український письменник, літературознавець і перекладач Валерій Шевчук помер після тяжкої тривалої хвороби на 86-му році життя. Про втрату повідомили його донька Юліана Шевчук та народний депутат Микола Княжицький.
Про це розповідає News IO
«Відійшов у вічність на 86-му році життя мій батько, письменник Валерій Шевчук. Закінчилися його земні страждання… Відмучився сам і відмучив нас… Вічне спочивання пошли йому, Господи, а світло споконвічне нехай йому світить. Спочивай у мирі, тато! Батько помер у реанімації лікарні «Феофанія». Останні дні перебував у дуже тяжкому стані»
Юліана Шевчук зазначила, що її батько провів останні дні в реанімаційному відділенні лікарні «Феофанія», його стан залишався дуже важким.
Внесок Валерія Шевчука у літературу
Валерій Шевчук був одним із засновників Житомирської прозової школи. Народився він 20 серпня 1939 року в Житомирі. Літературний шлях розпочав у 1961 році з оповідання «Настунька» про Тараса Шевченка, що увійшло до збірки «Вінок Кобзареві», виданої у Житомирі.
Творча спадщина Валерія Шевчука дуже багата – він автор близько 500 наукових і публіцистичних статей з історії літератури, перекладач та дослідник староукраїнської літератури. Значну увагу він приділяв актуалізації старокиївської літературної традиції та творчості середньої доби.
Визнання та пам’ять
Валерій Шевчук отримав численні престижні нагороди, серед яких Державна премія України імені Тараса Шевченка, премія фонду Антоновичів, а також літературні відзнаки, присвячені Євгену Маланюку, Олені Пчілці, Олександру Копиленку, Івану Огієнку та іншим видатним діячам.
На пошану видатного письменника у 2011 році в Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка було засновано премію Валерія Шевчука. Ця літературна нагорода присуджується за найкращу книгу прози, видану українською мовою протягом календарного року.
Мистецька та дослідницька праця Валерія Шевчука залишила глибокий слід в українській культурі й літературі.