Головна Суспільство У Полтавській області заблоковано рахунки понад 1500 осіб за порушення мобілізаційного законодавства

У Полтавській області заблоковано рахунки понад 1500 осіб за порушення мобілізаційного законодавства

На Полтавщині заблокували рахунки понад 1500 осіб через порушення мобілізаційних правил

У Полтавській області понад півтори тисячі жителів зіткнулися з блокуванням банківських рахунків через несплату штрафів, накладених за порушення мобілізаційного законодавства. За даними Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, до початку травня 2025 року було складено більше 1500 відповідних постанов.

Про це розповідає News IO

Порядок накладення арешту та стягнення

Блокування рахунків відбувається у межах виконавчого провадження, коли особа не сплачує накладений штраф у визначений законом строк. Відповідно до статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф необхідно сплатити не пізніше 15 днів з моменту отримання постанови. Якщо цей термін порушено, документи передаються до виконавчої служби для примусового стягнення.

Згідно зі статтею 308 КУпАП, у разі несплати сума штрафу підлягає примусовому стягненню у подвійному розмірі, а також до неї додаються витрати на виконавче провадження. У першу чергу арешт накладається на грошові кошти у національній або іноземній валюті, які знаходяться на рахунках у банках чи інших фінансових установах. Якщо таких коштів немає, стягнення може торкнутися іншого майна, окрім того, на яке заборонено накладати арешт.

Межі арешту майна та особливості стягнення

Згідно з урядовою постановою №985 від 11 липня 2002 року, не підлягають арешту предмети щоденного користування, засоби гігієни, дитячі речі, медикаменти, мінімальний набір меблів і техніки, продукти харчування на три місяці, засоби опалення, професійні інструменти, що є єдиним джерелом доходу, речі для інвалідів, а також державні нагороди й релігійні предмети.

Водночас чинне законодавство дозволяє у разі несплати штрафів накладати арешт і на житло чи транспортні засоби боржника. Якщо майно належить декільком особам, арешт може бути застосований лише до частки боржника. Вилучення єдиного житла або земельної ділянки не допускається, якщо сума боргу не перевищує 20 мінімальних зарплат.

Міністерство юстиції пояснює, що відповідно до законодавства воєнного стану, транспортний засіб, вилучений у боржника, може бути переданий для задоволення потреб Збройних сил України.