У Любліні в рекрутинговому центрі Українського легіону перші добровольці-чоловіки, які живуть за кордоном, 12 листопада підписали контракти зі Збройними силами. Про це Радіо Свобода повідомив представник командування Українського легіону Петро Горкуша.
Про це розповідає News IO
«Та кількість, яка сьогодні підпише контакт – це кількість, яка нам достатня, щоб сьогодні їх відправити на полігон одного з військово-тренувальних центрів, які підготували нам наші польські партнери, щоб вони в найближчі дні почали безпосередню підготовку», – сказав він.
Йдеться про кілька десятків контрактів, але точну кількість не називають.
Більшість чоловіків, які сьогодні вступили в лави ЗСУ, живуть у Польщі, але також є з Чехії, Литви, Німеччини та Ірландії. Вік чоловіків, які вже підписали контракт – від 19 до 50 років.
«Я пішов, бо програємо. Кожен солдат потрібен, кожна людина потрібна, а нащо жінки мають зараз йти воювати, як стільки мужиків є», – сказав Радіо Свобода Ігор, один з перших підписав контракт.
Він вже 30 років живе у Польщі. До того, як записатися до легіону? працював у будівельній галузі. Чоловік одружений на польці та має сина-підлітка. У війську себе бачить водієм бойової машини піхоти.
На підписання контракту новобранці прийшли з речима, бо одразу після того поїдуть на полігон. Перший, базовий вишкіл триватиме понад 30 днів на одному з полігонів неподалік від Любліна.
Добровольці могли підписати контракт на три роки, або до закінчення війни. За словами представника легіону, чоловіки, які саме сьогодні вступили до лаві ЗСУ дуже вмотивовані, велика кількість з них підписали контракт до закінчення війни.
Читайте також: Зеленський і українські дипломати привітали Польщу з Днем незалежності
Рекрутинговий центр Українського легіону запрацював 1 жовтня цього року. За майже півтора місяці роботи до військового підрозділу, який формують у Польщі, подали заявки 600 осіб.
Український легіон – це перший добровольчий підрозділ Збройних сил України, що буде сформований із українців, які проживають за кордоном. Вступ до Українського легіону здійснюється винятково на добровільній основі з підписанням контракту. На офіційній сторінці легіону йдеться, що військовий підрозділ буде озброєний сучасною технікою та зброєю, що забезпечить високу боєздатність і ефективність у виконанні завдань. Навчання проводитимуть інструктори НАТО на полігонах країн-партнерів.
Формування Українського легіону передбачене двосторонньою безпековою угодою між Україною та Польщею, яку підписали президент України Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск у Варшаві 8 липня 2024 року. У документі йшлося, що легіон мають сформувати на території Польщі з українців, які перебувають за кордоном для захисту України. Польща має відповідати за навчання, підготовку і озброєння Українського легіону, Київ – за рекрутинг.