Головна Агросектор Польські фермери задоволені: тарифи на яйця з України дали моментальний ефект

Польські фермери задоволені: тарифи на яйця з України дали моментальний ефект

by host

Рішення Європейської комісії застосувати механізм “екстреного гальмування” для яєць з України дало моментальний результат, пише PAP.

За словами Павла Подставки, голови польської федерації птахівників і виробників яєць (KFHDiPJ), відновлення митних зборів на яйця з України зіграло на руку власникам польських ферм.

“Багато тижнів поспіль ми спостерігали стагнацію закупівельних цін на яйця через дуже низькі ціни, встановлені конкурентами з України. Нашим птахівникам доводилося продавати продукцію майже за собівартістю. Минуло лише кілька десятків годин, а вже спостерігається відновлення попиту, що свідчить про тенденцію до нормалізації ринку”, – сказав Підставка.

Речник компанії Fermy Woźniak – найбільшого виробника яєць у Польщі й одного з найбільших у світі – підтвердив слова Підставки.

“Запровадження митних зборів на імпорт яєць з України до Європейського Союзу приносить перші позитивні результати для польських виробників та експортерів. Ми спостерігаємо підвищений інтерес контрагентів з ЄС і третіх країн до закупівлі яєць із Польщі”, – сказав Павел Лютий.

Він додав, що на ринку яєць виграє той, хто пропонує нижчі ціни, а конкурувати з Україною польські виробники не в змозі.

На думку Fermy Woźniak, це пов’язано з “низькими” стандартами виробництва в Україні та, відповідно, нижчими витратами.

Згідно з галузевими даними 2023 року, річне виробництво яєць у Польщі оцінювалося приблизно в 14 млрд яєць. Кожне десяте яйце в Євросоюзі було знесено в польських курниках. Кожне третє яйце, вироблене на польських фермах, пішло на експорт.

В Україні у 2023 році виробили 11,4 млрд яєць – по 5,7 млрд на фермах і у господарствах населення.

Джерело: biz.liga.net

Джерело: Агроновини

Читайте також