Один з ключових напрямків діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України полягає у розвитку тваринництва. Ця галузь вважається однією з найбільш перспективних на світовому ринку, про що повідомив міністр агрополітики Віталій Коваль в інтерв’ю виданню «ЛігаЗакон».
Про це розповідає News IO
«Питання розширення ринків збуту української тваринницької продукції є одним із пріоритетів роботи Мінагрополітики. Відкриття ринку червоного м’яса залишається одним із перспективних. Його ефективність безпосередньо залежить від своєчасної орієнтації на види товарів, які мають попит і є конкурентоздатними», – зазначив міністр.
Наразі міністерство спільно з МЗС та Державною продовольчо-споживчою службою працюють над розширенням двосторонньої торгівлі та диверсифікацією експорту різних категорій продукції, включаючи тваринництво. Згідно з інформацією Віталія Коваля, на експорт до ЄС молочних продуктів мають дозволи вже 60 українських компаній, серед яких 8 виробників морозива та 52 підприємства, що займаються виробництвом сирого молока, молочних продуктів та морозива.
Розширення ринків для українського м’яса
Додатково, 15 підприємств з виробництва м’яса птиці та зайцеподібних, 11 займаються м’ясними продуктами, фаршем, м’ясними напівфабрикатами і м’ясом механічної обвалки, а також 17 заводів з виробництва кормів для тварин, отримали доступ до міжнародних ринків. Україна має погоджені сертифікати на експорт племінної великої рогатої худоби до таких країн, як Грузія, Лівія, Молдова, Туркменістан та Узбекистан.
Крім цього, Україна може поставляти забійну велику рогату худобу до Грузії, Йорданії, Лівану, Лівії та ОАЕ. Що стосується яловичини, відповідні дозволи на поставку є до Єгипту, Йорданії, Китаю, Молдови, ОАЕ, Туреччини та Туркменістану.