Головна Політика Перемир’я на умовах Путіна створює переваги для росії, – аналітики ISW

Перемир’я на умовах Путіна створює переваги для росії, – аналітики ISW

Перемир’я на умовах Путіна надасть РФ «дуже непропорційні переваги» – ISW

За словами аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), пропозиції президента росії Володимира Путіна щодо припинення вогню в українсько-російській війні нададуть росії «дуже непропорційні переваги». Вони вважають, що такі умови можуть забезпечити «основи для відновлення бойових дій з боку Кремля на вигідних умовах для росії».

Про це розповідає News IO

Дослідження ISW підкреслює, що угода, запропонована Путіним, «ймовірно, вимагатиме від США та інших партнерів України призупинити військову допомогу, а також вимагатиме від України припинити вербування та навчання військового персоналу».

Ризики для України у разі укладення угоди

Аналітики зазначають, що «таке припинення вогню може призвести до роззброєння України, якщо угода буде тривалою, що не дозволить українським збройним силам відновлюватися, навчатися та озброюватися. Це змусить Україну та Захід поступитися значними важелями впливу росії».

Водночас Путін не має наміру припиняти набір військових або виробництво техніки, що дозволить росії відновлювати наступальні операції з більш укомплектованими підрозділами, коли їй це буде вигідно.

Коментарі української влади

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 13 березня прокоментував реакцію росії на пропозицію 30-денного припинення вогню. Він назвав заяви президента рф «дуже передбачуваними і маніпулятивними» та висловив думку, що Путін «фактично готує відмову».

Нагадаємо, що 11 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України і США, під час якої було обговорено запровадження режиму припинення вогню на 30 днів. У відповідь на це Путін 13 березня висловив готовність росії прийняти цю пропозицію, але наголосив на наявності «нюансів», які мають забезпечити довгостроковий мир.

«Пропозиції Путіна можуть свідчити про його реальні наміри щодо миру», – стверджують експерти ISW.