Головна Важливе Переговори США і росії: розвіддані свідчать про невиправдані надії на мир

Переговори США і росії: розвіддані свідчать про невиправдані надії на мир

На тлі переговорів США і РФ розвіддані показують, що Путін не зацікавлений «у справжній мирній угоді» – NBC News

У той час як адміністрація Дональда Трампа розпочинає попередні переговори з російськими посадовцями, нові розвіддані Сполучених Штатів та їхніх союзників вказують на те, що президент росії Володимир Путін продовжує мати намір контролювати всю Україну. Цю інформацію підтвердили чотири представники західних розвідок і два члени Конгресу США.

Про це розповідає News IO

Путін не зацікавлений у мирній угоді

Один із конгресменів зазначив:

«У нас немає жодних даних про те, що Путін зараз зацікавлений у реальній мирній угоді».

18 лютого Путін направив своїх представників до Саудівської Аравії для зустрічі з американською стороною. Проте, за словами шести чиновників, нинішня розвідка свідчить, що Путін вважає, що може «перечекати Україну і Європу», сподіваючись на можливість контролювати всю територію України.

Один з представників західної розвідки прокоментував:

«Він думає, що перемагає», підкресливши, що навіть незважаючи на значні втрати російських військ, Путін не збирається зупиняти бойові дії.

Скептицизм щодо компромісу

Шість посадовців вважають, що Путін може бути відкритим до припинення вогню та ширшої мирної угоди, оскільки це надасть його військовим можливість для відновлення. Проте серед американських і західних чиновників існує великий скептицизм стосовно того, що Путін у підсумку погодиться на компроміс, що призведе до справжньої та тривалої мирної угоди. Однак є думка, що він може ініціювати переговори, щоб дізнатися, на які поступки він готовий йти, намагаючись реінтегруватися на світовій арені.

За словами представників розвідки, Путін не планує виводити свої війська з України або відводити будь-які формування чи техніку з західної росії. Додатково, шестеро посадовців зазначили, що Путін відчуває себе впевнено після нещодавніх коментарів представників адміністрації Трампа, які свідчать про те, що США не розглядають членство України в НАТО як реалістичний підсумок переговорів.

Один із представників західної розвідки підкреслив, що

«Його цілі залишаються максималістськими».

Брайан Г’юз, речник Ради національної безпеки США, в коментарі зазначив, що адміністрація Трампа створила

«першу за багато років можливість для переговорів»

та продовжить прагнути до

«угоди, яка просуває американські інтереси і приведе цей конфлікт до остаточного врегулювання».

Переговори між делегаціями США та росії в Ер-Ріяді тривали близько чотирьох з половиною годин. Делегації очолювали держсекретар США Марко Рубіо і міністр закордонних справ росії Сергій Лавров, а також присутніми були радник із національної безпеки Майк Волтц і спецпосланець президента Стівен Віткофф з американської сторони. З російської сторони делегацію представляли помічник президента Володимира Путіна Юрій Ушаков і голова Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.

За інформацією Reuters, Марко Рубіо та Сергій Лавров домовилися про створення робочих груп для

«якнайшвидшого»

початку процесу завершення війни росії проти України. Однак перед цим аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вказували, що заяви представників російської влади свідчать про те, що Кремль не готовий брати участь у добросовісних переговорах щодо припинення конфлікту.