Головна Політика Переговори у Джидді: Україна не визнає окуповані території росією

Переговори у Джидді: Україна не визнає окуповані території росією

Визнання окупованих територій російськими у Джидді не обговорювали – радник голови ОП

У ході нещодавніх переговорів у Саудівській Аравії делегації не обговорювали можливість поступок чи визнання територій, окупованих росією. Про це заявив радник керівника Офісу президента України Олександр Бевз в ефірі Радіо Свобода в рамках проєкту «Свобода.Ранок». Він підкреслив, що територіальний статус України обговорювався лише в контексті подій, які розпочалися з 2014 року.

Про це розповідає News IO

Позиція України щодо окупованих територій

Бевз зазначив, що метою переговорів не було обговорення територіальних поступок. “Ми обговорили, як змінювалося питання територій, починаючи з агресії російської федерації в березні 2014 року. І, до речі, дуже важливо, що в американської сторони також не було сумнівів, що саме тоді почалася агресія”, – сказав радник.

«Не обговорювалося нічого, що пов’язано з тим, що Україна повинна десь щось прийняти, що воно російське, і визнати це», – підкреслив Олександр Бевз.

Він також наголосив, що Україна чітко повідомила представникам Сполучених Штатів Америки про свою позицію: ніколи не визнавати окуповані території російськими. Таке визнання з боку інших країн, за словами Бевза, може стати “небезпечним прецедентом”.

Червоні лінії України у мирному процесі

Радник керівника ОП підкреслив, що представники української делегації визначили “червоні лінії” для України, а будь-яке можливе тимчасове перемир’я розглядається як перший крок до остаточного миру. “Я думаю, що Україна чітко окреслила на зустрічі в Джидді, що є межі недопустимого. І, відповідно, ні в період перемир’я, ні при досягненні остаточного миру, ці межі не можуть бути порушені”, – зазначив Бевз.

Варто зазначити, що 11 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України та Сполучених Штатів, під час якої обговорювалися важливі питання мирного процесу, включаючи режим припинення вогню у війні з росією на 30 днів. Делегації також акцентували увагу на гуманітарних зусиллях, таких як обмін військовополоненими та повернення примусово переміщених українських дітей.

Президент США Дональд Трамп висловив упевненість у досягненні режиму припинення вогню, а його спецпредставник Стів Віткофф відвідав Москву для обговорення ситуації з Кремлем.