Парламент Сербії офіційно затвердив відставку прем’єр-міністра Мілоша Вучевича. Цей крок стався 19 березня, після того як Вучевич, лідер Сербської прогресивної партії (SNS) та прибічник президента Александра Вучича, подав у відставку 28 січня на тлі масових протестів в країні.
Про це розповідає News IO
Протестні акції, які тривають вже кілька місяців, викликані невдоволенням урядом Вучича, якого звинувачують у корупції. Першопричиною хвилі протестів став обвал навісу на залізничній станції в Новому Саді в листопаді 2024 року, що призвів до загибелі 15 людей.
Перспективи політичної ситуації в Сербії
Згідно з конституцією, президент Вучич має 30 днів для пропозиції нового кандидата на посаду прем’єра, який керуватиме країною до 2027 року, коли заплановані парламентські та президентські вибори. Якщо кандидатура не буде визначена до 18 квітня, в Сербії можуть відбутися дострокові вибори протягом 45-60 днів.
Вимоги опозиції
Опозиційні партії категорично відкидають ідею дострокових виборів та виступають за створення тимчасового уряду без участі Сербської прогресивної партії. Однак Вучич виявляє рішучість і відмовляється від такого сценарію, що підкреслює складність політичної ситуації в країні.